close
تبلیغات در اینترنت
شناخت شخصیت جالب افراد شوخ طبع

درحال بارگذاری ....
به سایت تفریحی بانو 98 خوش آمدید.وارد یا عضو شوید کاربرگرامی شما اکنون در مسیر زیر قرار دارید : شناخت شخصیت جالب افراد شوخ طبع

شناخت شخصیت جالب افراد شوخ طبع

تاریخ ارسال پست:
یکشنبه 01 شهريور 1394
نویسنده:
س.م.م
تعداد بازدید:
45

شناخت شخصیت جالب افراد شوخ طبع

ویژگی افراد شوخ طبع | Witty people

افراد دارای خصوصیات بسیاری هستند که یکی از این خصوصیات شوخ طبع بودن است که دربرخی موارد میتوانید فرد را به یک کمدین واقعی تبدیل کند و موجب شادی اطرافیان فرد شود و در برخی موارد نیز میتواند تلخی زندگی را از یاد ببرد در این بخش میخواهیم با خصوصیات و ویژگی های افراد شوخ آشنا شویم

دکتر رزاقی- روان شناس: دیده ای می گویند فلانی بی غم است؟ آدم هایی را دیده اید که همیشه می خندند و انگار از آسمان افتاده اند و هیچ غم و دردی ندارند و زندگی هیشه روی خوشش را به آنها نشان داده است؟ واقعا این آدم ها شادند یا شادی شان نقابی است که به چهره زده اند تا غم و دردها را بپوشانند؟

شوخ طبع ها چه ویژگی هایی دارند؟
شوخ طبعی و بذله گویی یک ویژگی روانی است. بنابراین نمی توانیم بگوییم هرشخصی که شوخ طبع و بذله گو است الزاما مشکلی دارد و برای پنهان کردن غم ها و مشکلاتش این گونه رفتار می کند. گاهی هم هستند افرادی که در زندگی شخصی و بیرونی خود زیاد موفق به نظر نمی رسند. ولی شادمان شان ناشی از خلق ویژه و دنیای درون آنهاست و وقتی با این افراد بیشتر معاشرت داشته باشیم متوجه می شویم این آدم ها زیاد هم زندگی را سخت نمی گیرند. برداشت های ذهنی این افراد نسبت به پدیده ها با خیلی از ما متفاوت است و زیاد حساسیت به خرج نمی دهند. این افراد برداشت های منفی ندارند. یعنی نقاط منفی کمتر به چشمشان می آید و زودرنج نیستند. چنین افرادی وقتی با ناکامی و شکستی در زندگی شان مواجه می شوند، دنیا برایشان به آخر نمی رسد.

تفاوت شوخ طبع ها و معمولی ها
در حالی که ذهن افراد حساس و زودرنج مدام درگیر پردازش است و معمولا رفتارها را به شکل منفی تحلیل می کنند، اگر یک فرد آسان گیر را یک روز مانده به یک مهمانی دعوت کنیم سریع لباسی از میان لباس هایش پیدا می کند و به مهمانی می رود چون هدفش این است که به مهمانی برود و چندان اهمیت نمی دهد که از 2 هفته قبل دعوت شده یا همان روز، اما افراد سخت گیر معمولا انتظار دارند از 1 هفته قبل به آنها اطلاع داده شود تا لباس مناسب پیدا کنند یا حتی بخرند.

شوخ طبع ها در تعاملات بین فردی
در تعاملات بین فردی هم اگر افراد شوخ طبع حرف نابجا یا زخم زبانی بشنوند خیلی پریشان خاطر و ناراحت نمی شوند. خیلی هم زود آن را به فراموشی می سپارند. اما یک فرد زودرنج ممکن است با یک حرف مدت ها درگیر باشد. این رفتارها و واکنش ها از ویژگی های رفتاری اشخاص بر می آید و اینکه چگونه به دنیا نگاه می کنند.

شناخت افراد شوخ طبع | Witty people

چرا بعضی ها شوخ طبع می شوند؟
یکی از عللی که باعث این تفاوت ها می شود ذهن و مغز انسان هاست؛ اینکه مغز یک انسان چگونه هر کنشی را تحلیل می کند و بعد متناسب به همان تحلیل واکنش نشان می دهد معمولا واکنش افراد آسان گیر و شوخ طبع یک واکنش خنده رویانه است از دید دیگری این واکنش ها با ویژگی شخصیتی افراد ارتباط دارد. مثلا ما می بینیم برخی از آدم هایی که یک مقدار چاق هستند که ما به آنها تیپ های پیک نیکی می گوییم، اغلب افرا خوش مشرب یا بی تفاوتی هستند. در عوض می بینیم برخی ز افراد لاغر به شدت جوشی هستند. زود مضطرب می شوند، حساس اند و غصه می خورند مخصوصا این چاق و لاغری ناشی از ویژگی های شخصی بیشتر در صورت افراد نمایان می شود.

شوخ طبعی یادگرفتنی است؟
بعضی از افراد با آموزش و به دلیل با معاشرت با افراد خوش برخورد و شوخ طبع به این ویژگی دست پیدا می کنند. یعنی فرد از دوران نوجوانی سعی کرده است که این شکلی باشد یا یکی از نزدیکانش مثل پدر و یا مادر این گونه بوده و فرد تحت تاثیر آن شخص خاص این ویژگی اخلاقی را آموخته و جزئی از او و درونی شده است. یعنی آنچه را که در کودکی و نوجوانی آموخته به یک تیپ شخصیتی تبدیل می شود یا اینکه ممکن است بذله گویی یک رفتار تقویت شده باشد.

به طوری که فرد یک بار وارد جمعی می شود و شروع به بذله گویی می کند و دیگران از وجود او لذت می برند و تشویقش می کنند بار دیگر همین کار را انجام می دهد و باز هم مورد استقبال قرار می گیرد به طوری که دوستانش به او می گویند بدون تو الا خوش نمی گذرد. اگر تو نباشی ما فلان مهمانی یا فلان سفر را نمی رویم و… شخص با این واکنش ها و تشویق ها برای بذله گو بودن و شوخ طبعی تلاش می کند و کم کم این مساله جزو ویژگی های فردی و خلقی او می شود و در اثر موافقتی که با آن مواجه شده می تواند به سادگی در هر موقعیت و هر جمعی این رفتار را نشان بدهد.

وقتی همیشه بذله گو نیستیم
البته برخی افراد دوگونه رفتار دارند. مثلا شخص در مواجهه با خانواده همسرش بسیار بی خیال، بی تفاوت، بگو و بخند و خوشرو به نظر می رسد ولی درون خانواده و با همسرش رفتار کاملا متفاوتی دارد. به طوری که روزگار را بر آنها سیاه کرده است. یا اینکه شخص میان دوستانش به شوخ طبعی و بذله گویی شناخته می شود ولی میان خانواده بسیار سخت گیر و بداخلاق است. البته این افراد یا دچار اختلالات شخصیتی هستند یا درون خانواده مشکل دارند که این رفتارها را از خودشان نشان می دهند.

افراد شوخ طبع | Witty people

وقتی بذله گویی از نیازهای ارضا نشده می آید
گاهی هم فرد نیازهای ارضا نشده خود را در جمع به شکل بذله گویی و شوخ طبعی نشان می دهد. یعنی همیشه این رفتار نشانه شادی درونی و سلامت روان نیست. این ویژگی در افرادی که دوگانگی دارند اغلب نشانه یک اختلالات شخصیتی است. داستانی هست که شخصی نزدیک روانکاو می رود و می گوید من بسیار افسرده هستم و با دارو هم خوب نشدم. روانکاو به او می گوید به فلان جا برو.

شخصی یک برنامه کمدی اجرا می کند مردم را می خنداند. می توانی به تماشای این برنامه بروی و برای لحظاتی شاد باشی. شخص می گوید کسی که این برنامه را اجرا می کند خود من هستم. یعنی فردی که دیگران را می خنداند لزوما آدم شادی نیست. اگر شخصی این ویژگی را در جوهره وجودش داشته باشد، می تواند با تمرین و آموختن برخی مهارت ها به این ویژگی دست پیدا کند که از درون انسان شادی باشد و دیگران را هم بخنداند و شاد کند ولی واقعا بعضی از افراد این جوهره وجودی را ندارند و هر چقدر هم تلاش کنند بعید است بتوانند به چنین روحیاتی دست پیدا کنند.

یعنی آدم هایی که ذاتا افراد جدی و درون گرایی هستند معمولا نمی توانند خیلی شوخ طبع و بذله گو باشند. در نهایت آنها فقط می توانند در جمع با ادب و نزاکت بنشینند و با افراد یک برخورد نسبتا صمیمانه داشته باشند. ما آنها را بیشتر به عنوان افراد رسمی می شناسیم و خیلی قابل تغییر نیستند.

کلمات کلیدی

سایت روانشناسی

شخصیت شناسی

شخصیت شناسی آدم شوخ طبع ها

شخصیت شناسی شوخ طبع ها

شناخت خصوصیات افراد شوخ طبع

شناخت خصوصیات شوخ ها

شناخت خصوصیت شوخ طبع ها

شناخت شخصیت آدم ها

شناخت شخصیت افراد

شوخ طبعی

شوخ طبعی و بذله گویی

ویژگی افراد شوخ

ویژگی افراد شوخ طبع

ویژگی های شوخ طبع ها

آدم های شوخ

آموزش شخصیت شناسی

افراد شوخ

افراد شوخ طبع

افراد شوخ طبع و خوش برخورد

تفاوت شوخ طبع ها و معمولی ها

مطالب مرتبط

عکس های خانوادگی و دیده نشده آرام جعفری
بیوگرافی و تصاویر مینا ساداتی بازیگر سریال تنهایی لیلا
تصاویر دختر به همراه متن های عاشقانه 2016
اس ام اس و متن های جدید دوستت دارم 2016
اس ام اس جدید تبریک تولد مرداد 94
اس ام اس های جدید رمانتیک و احساسی مرداد 94
اس ام اس های جدید تیکه دار مرداد 94
اس ام اس جدید عشق و عاشقی مرداد 94
شوخی های خنده دار شبکه های اجتماعی مرداد 94
اس ام اس های جدید سوزناک و فاز بالا مرداد 94
جدیدترین جوک های کرکرخنده مرداد 94
اس ام اس های جدید پشت ماشینی جدید مرداد ماه 94
اس ام اس های دوستت دارم جدید مرداد 94
جملکس های زیبا و پندآموز از دانشمندان
شهاب حسینی پیشنهاد ۴ میلیاردی را رد کرد
محمدرضا گلزار در بالیوود / همبازی شدن با آیشواریا رای
شکایت الیسا (خواننده دنیای عرب) از پویا بیاتی
جدیدترین خبرها از خودکشی آشا محرابی
مدل بادبزن های دست ساز شیک
عکس های سریالی قسمت هفتم ( قسمت 7 )
عکس های بدون سانسور قسمت 8 سریال آقای دکتر
عکس های بدون سانسور قسمت 9 سریال آقای دکتر
عکس های قسمت 7 سریال شکارچی شهر
عکس های بدون سانسور قسمت 6 سریال آقای دکتر
چگونه خبر بد را به طرف مقابل بگوئیم!!؟ طنز
معمای فوق العاده سکه ها
معمای خلاقانه سه زوج و قایق
معمای تماس مشکوک
معمای معامله حیوانات سه مرد
معمای رساندن پیغام در زندان
معمای جام های توپ و زندانی محکوم به اعدام
معمای شب طوفانی
معمای گوی ها
تست هوش عددی خیلی خلاقانه
معمای پیر مرد کور در جزیره
تست هوش شماره پارکینگ
معمای 9 بچه در خانه
معمای نگهبان شرکت و سقوط هواپیما
معمای سه مورچه در حال حرکت
معمای وان حمام
تست هوش استخدامی 2002 ناسا
معمای دو شکارچی
تست هوش تصویری کلید متصل به لامپ
معمای جدا کردن گربه های داخل دایره
تصاویر جدیدترین و زیباترین مدل های فیگور عروس و داماد
ناگفته هایی از زندگی جنجالی رضا عطاران
بیوگرافی مهوش افشاری دوبله کارتون پسرشجاع
جدیدترین تصاویر عاشقانه سال94
تصاویر جذاب از کودکی و نوجوانی های بهرام رادان
تصاویر جدید از آنجلینا جولیا بدون آرایش

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی